Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
 
Wiersze
NAJNOWSZE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
OSTATNIE KOMENTARZE
 

Statystyki Strony

Gości online: 1
Czytelników online: 0 Łącznie czytelników: 84
Najnowszy czytelnik: akahdumt8

Statystyki odwiedzin
Dziś:149
Wczoraj:1,475
W tym tygodniu:1,624
W tym miesiącu:39,583
Wszystkich wizyt2,916,009
 

Poleć na Facebooku

Być ubogim !
(09. maja. 2025)
Obserwując obrazki z życia wzięte
ludzi snujących się po ulicach
pewne myśli mnie absorbują
pozwalające sformułować osąd ;
- zamożności i ubóstwa.
Nietrudno zauważyć różnicę
pomiędzy zamożnym a ubogim
chodzą po tych samych ulicach
jeden jest panem a drugi skromnym.
Zamożni nie mają hamulców
zagonieni biegają po sklepach
ubodzy zachowują pewien dystans
mając własną - filozofię życia.
Ich życie inny ma wymiar
kontrolują własne potrzeby
kierują się swoimi możliwościami
choć ubodzy, nie odczuwają biedy.
Ubodzy posiadają dar pokory
czego brakuje zamożnym
którzy stają się niewolnikami
a ubogi, człowiekiem wolnym.